Dlaczego warto zdecydować się na prywatny catering?

Zaoszczędzony czas

Decydując się na skorzystanie z bogatej oferty diet pudełkowych, możemy przede wszystkim zaoszczędzić czas przeznaczony na gotowanie oraz wykonywanie zakupów. Na samo przygotowanie posiłków poświęcamy średnio między 45 – 90 min dziennie. Do tego należy doliczyć czas potrzebny do zrobienia zakupów. W ten sposób nie musimy wybierać pomiędzy zdrowiem a czasem wolnym spędzonym w gronie przyjaciół czy rodziny. Zaoszczędzony czas możemy poświęcić także na rozwijanie swojej pasji czy odpoczynek.


Troska o zdrowie

Warto pamiętać o starym porzekadle „jesteś tym, co jesz”. Do podstawowych zasad zdrowego odżywiania należy odpowiednie zbilansowanie posiłków oraz regularność ich spożywania. Pozwoli to nie tylko na zachowanie wagi, ale także utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi, tak istotnego przy profilaktyce cukrzycy oraz utrzymaniu koncentracji. Dbałość o regularne posiłki nie poprawia tylko naszego samopoczucia, ale także wpływa na naszą wydajność i sukcesy zawodowe.

Oszczędność pieniędzy

Catering chroni nas przed pułapką kompulsywnego kupowania niepotrzebnego jedzenia. Nawet jeśli zaplanujemy swoje posiłki, a na zakupy weźmiemy listę zakupów, bardzo dużo produktów zmarnujemy z braku czasu na ich przygotowanie. Szacunkowo marnujemy około 5 mln jedzenia rocznie w skali kraju. Według wyliczeń Krakowskiego Banku Żywności, marnotrawstwo kosztuje nas średnio 30-70 złotych tygodniowo. Korzystając z cateringu nie wpadniemy w pułapkę braku czasu, przeterminowanej i zepsutej żywności czy zbyt dużych porcji. Dodatkowo oszczędzamy prąd i wodę.

Rozwiązanie także dla rodzin

Catering jest także doskonałą opcją dla rodzin, także tych z dziećmi. Wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych jest istotne już od najmłodszych lat. Dodatkowo gdy każdy ma chęć na coś innego, catering pozwala indywidualnie wybrać dogodną dla siebie opcję, bez konieczności gotowania kilku różnych potraw.