Najchętniej przyrządzane dania kuchni polskiej

Kuchnia polska słynie z bardzo dużej ilości przepysznych i smakowitych dań. Możemy odnaleźć w niej wiele różnorodnych potraw, które charakteryzują się większą i mniejszą popularnością. Różnorodność ta powoduje, że każdy Polak bądź nawet obcokrajowiec odnajdzie w daniach kuchni polskiej coś dla siebie. Jednak, które z dań są najlepsze i najczęściej przyrządzane przez Polaków? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w niniejszym artykule.

 

Najchętniej przyrządzane dania — dlaczego akurat te?

 

Rosół

 

Chociaż kuchnia polska obfituje w dość dużą ilość dań i potraw, niektóre z nich są przyrządzane znacznie częściej od pozostałych. Taką potrawą będzie przede wszystkim rosół, który kojarzy się każdemu Polakowi z niedzielą. Większość Polaków wprost nie wyobraża sobie ostatniego dnia tygodnia bez aromatycznego rosołu. Bulion jest stosunkowo mało skomplikowaną potrawą. Trochę warzyw, mięsa, makaronu, przypraw i zupa gotowa. Zaletą tej potrawy jest to, że następnego dnia możemy przerobić przygotowany rosół na zupę pomidorową. Ten sposób praktykuje bardzo wielu Polaków. 

 

Kotlety schabowe i mielone

 

Do najczęściej przyrządzanych potraw należą z pewnością kotlety schabowy i mielony. Pierwszy ze wspomnianych przyrządza się stosunkowo częściej. Stanowią one nieodłączny element obiadów niedzielnych i często serwowane są w polskich domach również w inne dni tygodnia. Jako że większość Polaków lubi mięso, kotlety stanowią idealny posiłek. Najczęściej są łączone z ziemniakami czy kaszą i surówką. 

 

Pierogi

 

Pierogi uważane są za jedno z lepszych dań kuchni polskiej. Pierogi możemy przyrządzić na wiele sposobów, mogą być one z serem,  kapustą i grzybami, kaszą czy mięsem. Możliwości jest naprawdę wiele. Potrawa ta bardzo często pojawia się na wigilijnym stole i uważana jest za jedno z 12 dań wigilijnych. 

 

Gołąbki

 

Mięso mielone z ryżem owinięte kapustą w sosie pomidorowym, to oczywiście nic innego jak przepyszne polskie gołąbki. Potrawa ta posiada naprawdę ogromną rzeszę zwolenników, co jest całkiem uzasadnione. Trzeba przyznać, że mimo wielkiej prostoty, to danie jest naprawdę przepyszne.